Mūsų šalyje nevienerius metus vartojami pasaulyje pripažinti medikamentai, padedantys atsikratyti priklausomybės nuo alkoholio.

Neurologas psichoterapeutas C.Boimas teigia, kad priklausomybės nuo alkoholio priežastys gali būti įvairios: socialinės, biologinės ir psichologinės, o tai lemia ir kompleksinį gydymą. Vilniaus priklausomybės ligų centro Ankstyvosios diagnostikos ir reabilitacijos skyriaus direktorius Emilis Subata sako, kad besigydantiesiems išlieka rizika tapti priklausomiems nuo vaistų. Neretai taip nutinka neteisingai vartojant raminamuosius.

E.Subata teigia, kad rinkoje jau įsitvirtino specialūs vaistai, kuriuos galima vartoti nesibaiminant naujos priklausomybės. Naujosios kartos medikamentai, tokie kaip "ReVia", veikia greitai, efektyviai, neturi įtakos nuotaikai ir slopina alkoholio troškimą. Dėl tų savybių gydytojai savo pacientams vis dažniau skiria būtent šiuos vaistus. Tiesa, medikai pažymi, kad priklausomybę turintys žmonės itin jautrūs ir pažeidžiami, todėl artimųjų parama būtina.

Šiuo metu net ką tik gimusiam kūdikiui Lietuvoje tenka per dešimt litrų alkoholio. Realiai didžioji gėrimų dalis tenka nuolat alų ir sidrą vartojančiam jaunimui, intensyviai dirbantiems ir didesnes pajamas turintiems žmonėms, įpratusiems išlenkti taurę kitą po darbo "stresui nuimti". Po kiek laiko įprastas alkoholio kiekis nebeveikia, jo reikia daugiau. Taip išsivysto priklausomybė. Ją pripažinti ypač sunku.

Jei jūs ar jūsų artimieji kenčia nuo priklausomybės ligų, specialistai jus pakonsultuos.

Paimta iš www.sekunde.lt
Return